O mnie

Witaj na moim blogu

Mam na imię Stanisław i na liczniku jest już pięćdziesiąt plus. Prywatnie mam żonę i dwie córki. W swoim życiu przeszedłem różne etapy pracy. Począwszy od pracy na umowę zlecenie, następnie praca na etacie (dobrze płatna, ale w trudnych warunkach). I z tej tak zwanej  „strefy komfortu” przejście na swój własny biznes tradycyjny, gdzie przepracowałem dzieścia… lat. Pozostałością  po biznesie tradycyjnym została mi niezależność podejmowania decyzji i swoboda tego, że powinienem robić to co lubię.

Wyznaję zasadę:

„Jeśli chcesz nauczyć się pływać wejdź do wody.
Żaden stan umysłu Ci w tym nie pomoże, jeśli zostaniesz na suchym lądzie.”
Bruce Lee    

Tak właśnie  jest. Wiem co mówię, sam to przeszedłem.

Hobby

Uwielbiam przebywać na łonie natury, z daleka od zgiełku współczesnego świata. Lubię zwiedzać ciekawe miejsca, poznawać ciekawych ludzi oraz np. zajmować się uprawą przydomowego ogródka. W którym to miejscu „pracuję odpoczywając” jak i „odpoczywam pracując” – wszelkie stresy najlepiej rozładować na świeżym powietrzu.  Jednocześnie mam tu na uwadze, że warzywa z własnego ogródka, to samo zdrowie, więc wykorzystuje to do maksimum. Zajmuje się także hobbystyczną hodowlą ptaków tj. drobiu ozdobnego i gołębi ozdobnych.  W swoim życiu lubię poczytać ciekawą książkę i także rozwiązywać krzyżówki, w ramach treningu szarych komórek.
Moją pasją jest też fotografowanie i z każdej „wyprawy turystycznej” przywożę setki zdjęć (może rzadko się nimi chwalę, ale mam ich tysiące).
Muszę dodać jeszcze jedno „amatorskie” hobby – genealogia swojej rodziny, gdzie mogę  się pochwalić dużymi osiągnięciami (7 pokoleń wstecz I połowa XVIII w).
Dodam jeszcze o swojej pracy nad „Rozwojem Osobistym” oraz zajmowanie się „Informatyką„, które też powinienem traktować jako hobby – bo przecież lubię się tym zajmować.

Pokrótce przedstawiłem Tobie moją historię o mnie, która da ci możliwość bliższego poznania mnie.

 Moje motto:    

Mieć życie dla siebie!

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl