Twoje imię twoja wizytówka

Dzięki FreeDigitalPhotos.net

Twoje imię – pomaga czy utrudnia w biznesie. Jak wpływa na nasze życie? Czy imię może mieć wpływ na nasze poczynania  w biznesie? Czy Twoje imię pasuje do  Ciebie?  Co decyduje o atrakcyjności naszego imienia? Dlaczego jedne imiona postrzegane są pozytywne, a inne zdecydowanie negatywnie? Czy Twoje imię wpłynęło na to, że wybrałeś określony zawód, miejsce w którym mieszkasz, a może  marketing który robisz, w wokół swego biznesu, też postrzegany jest  przez pryzmat Twojego imienia.Czy można stwierdzić, że nasze imię ma wpływ na naszą ocenę w społeczności jakiej żyjemy oraz czy osoby posiadające oryginalne imiona mają łatwiej w życiu i w pracy? Wykluczamy w tym momencie aspekt „astrologii”, a popatrzymy na to bardziej z „fizycznego punktu widzenia”.

Spróbujmy poszukać odpowiedzi

Imię to bez wątpienia jedna z najbardziej charakterystycznych cech człowieka, a jednocześnie jego element autoprezentacji. To nasza pierwsza „wizytówka” w chwili naszego przedstawiania się, poznawania nowych ludzi czy prowadzonych przez nas biznesów. Jak podają różne źródła, imię „może” zaważyć na naszej przyszłości. Imię często zdradza informacje o klasie społecznej danej osoby, jego edukacji, pochodzeniu etnicznym, a można nawet powiedzieć, że decyduje o naszych wyborach życiowych i karierze.

Wyróżniać się w tłumie

Wyróżnikiem osoby może być rzadkość, oryginalność występowania jej imienia. Osoba taka może być łatwiej zapamiętywana,  niż osoby z bardziej popularnymi imionami. Ale czasami, ta rzadkość może być przeszkodą, może budzić zdziwienie, a nawet zazdrość i niechęć do takiej osoby. Imię może utrudniać współżycie z otoczeniem.

Twoje imię – dłuższe lub krótsze, które lepsze?Twoje imię

W przypadku imienia ważnym czynnikiem oprócz oryginalności, jest także jego długość, mierzona ilością liter oraz sylab. Jak wskazują niektóre badania, imiona krótkie są wyżej oceniane  pod względem pomyślności i moralności. Natomiast  osobom noszącym imiona długie  przypisuje się wyższą pozycje zawodową i społeczną oraz częściej osiągane sukcesy życiowe.

Czy Twoje imię jest fundamentem do samooceny

Nasze imię z którym czujemy się dobrze, to połowa sukcesu. Poprzez to, że lubimy nasze imię, łatwiej nam pracować nad własna samooceną. Dodaje nam to pewności siebie i dzięki temu będzie nam łatwiej osiągnąć sukces w życiu prywatnym czy zawodowym. Jeśli nie lubimy swego imienia(niektórzy wprost nienawidzą), to zawsze podczas prezentacji swojej osoby będziemy czuć pewien dyskomfort – skrępowanie, onieśmielenie.

Twoje  imię i kariera zawodowa

Czy Stanisław musi wysłać więcej CV niż  Tomasz, aby załatwić sobie rozmowę o pracę?, Czy osoba nosząca tradycyjne imię, ma większą szansę od osoby noszącej rzadkie imię, a może odwrotnie?”

Jakie znaczenie może mieć, dopasowanie imienia do wykonywanego zawodu, pełnionej funkcji? Jeśli takie dopasowanie istnieje, to uznaje się, że pomaga to, do osiągnięcia sukcesu zawodowego.  Imię może zadecydować czy nowa osoba albo nowy szef w pracy obdarzą nas sympatią.
Imię jako łatwo dostrzegalna, „niezmienna cecha człowieka” – jest ważnym elementem autoprezentacji i w związku z tym, wielu przedstawicieli świata biznesu, sztuki, polityki – zmienia imiona a także nazwiska.

Dopasowane imienia do nazwiska

Czy jeśli imię i nazwisko pasują do siebie, w swoim brzmieniu  tworzą harmonijną całość, to taka osoba jest człowiekiem harmonijnym i poukładanym. A jeśli imię „kłóci” się z nazwiskiem lub nie brzmią one dobrze razem, czy źle to wpływa na tę osobę. Jak reaguje na to otoczenie? Wyobraźmy sobie  osobę  przedstawianą jako Napoleon Wróbel. Imię kojarzone z cesarzem francuskim Napoleonem, a nazwisko z małym ptaszkiem znanym przez nas wszystkich, sugerując się takim skojarzeniem możemy wyrobić sobie „fałszywą opinię” o takiej osobie.

Odpowiadając na pytanie o nasze imię, możemy stwierdzić, że pośrednio ma ono wpływ na nasze życie. Osoby identyfikujące się ze swym imieniem, lubiące je, są osobami bardziej pewnymi siebie  i patrząc z psychologicznego punktu widzenia, ma to ogromny wpływ na ocenie ich wizerunku przez osoby trzecie. Sami lubimy osoby o wybranych imionach, które nam się miło kojarzą. Obdarzamy sympatią osoby które mają imiona podobne do naszego.

Większość osób akceptuje imię jakie posiada, a niektórzy wręcz manifestują fakt, że ich imię podkreśla ich osobowość. Musimy pamiętać  że nasze imię nie determinuje naszego życia, my jesteśmy „władni” aby kierować naszym losem. Wszystko zależy od nas, ale na pewno masz swoje zdanie, na temat: Jaki wpływ ma na Ciebie Twoje imię?

 

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl