Jak osiągnąć SUKCES – magia czy strach przed jego osiągnięciem oraz jak przygotować się do jego osiągnięciaJak osiągnąć SUKCES – magia czy strach przed jego osiągnięciem oraz jak przygotować się do jego osiągnięcia. Odpowiedź jest prosta i zarazem trudna. Najważniejsze to podjęcie działania w tym kierunku, bo SUKCES sam z siebie, bez naszego działania, NIE pojawi się. Sukces może wyzwalać w nas nieskończenie wiele uczuć; chcemy go osiągnąć, jesteśmy gotowi poświęcić mu wiele czasu, cieszymy się z jego osiągnięcia, a jeżeli go nie ma, jest nam przykro. Bywa też, że zazdrościmy go innym, wmawiając sobie, że nam na takim sukcesie nie zależy.

A jeszcze w innej sytuacji możemy powiedzieć; Co to będzie jak go osiągniemy?

Czasami w naszej podświadomości ukryty jest lęk, który każe robić nam wszystko, aby tego sukcesu nie osiągnąć. Bywa tak, że wymyślamy sobie działania, które uniemożliwiają nam osiągnięcie zamierzonego celu: zapominamy zadzwonić, pójść na spotkanie czy też potrafimy na poczekaniu się rozchorować. Wszystko to poprzez nieświadome zachowanie i lęk (strach) przed zmianami w naszym życiu. Przecież przyzwyczailiśmy się do swojego stylu i sposobu życia, które toczy się swoimi „torami”. Każda zmiana może przynieś wiele niewiadomych. Boimy się nowej odpowiedzialności, zastanawiamy się, czy podołamy nowym obowiązkom. A wszystko to przez niechęć do opuszczenia „naszej strefy komfortu” i może posiadanej zbyt małej wiary w siebie.

Bywa też często, że uważamy, iż nie zasługujemy na sukces.

Wszystko to powodowane jest niskim poczuciem własnej wartości i przekonaniami wyniesionymi z domu rodzinnego. Przecież nasi rodzice nie byli ludźmi sukcesu, co tam byli, oni w ogóle nie myśleli w ten sposób. Jak my wychowani w takim środowisku możemy myśleć inaczej? W przypadku takiej sytuacji „sukces” traktowany jest, jako coś wyjątkowego. My przeciętni ludzie, możemy uważać, że jest on dla nas nieosiągalny. W obecnych czasach w Polsce, po zmianach ustrojowych i społecznych, teoretycznie każdy może osiągnąć sukces.

Przecież mamy w sobie wszystko to, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Musimy tylko „to” w sobie odkryć i nauczyć się jak z tego korzystać. Nasuwa się pytanie: jak tego dokonać? Psychologią sukcesu oraz sposobami jak tego dokonać zajmuje się wielu ludzi, napisano też na ten temat wiele książek, przygotowano wiele kursów, szkoleń, itp.. Odnoszenia sukcesów, jak i oswojenia się z nimi,  można się nauczyć. Inna rzeczywistość panująca dziś, w porównaniu z „czasami” naszych rodziców i naszego dzieciństwa, zniosła ograniczenia narzucone przez ustrój, warunki bytowe, ale czy zmieniła nasze „wewnętrzne” (podświadome) postrzeganie sukcesu i przyjmowanie odpowiedzialności za własne życie.

Te ograniczenia przyzwyczaiły nas do tego, że w nowych możliwościach, działamy  według starych zasad (map) o życiu.

Od zawsze wiadomo że stara mapa, z upływem czasu robi się nieaktualna i może nas wyprowadzić na „manowce”. Dlatego nie dziwmy się, że nie zawsze udaje nam się dotrzeć do celu, aby osiągnąć sukces. „Stara mapa” to jedno, a drugie –  pokazywanie nam przez niektóre osoby, naszych słabości, naszą niemoc oraz negatywne nastawienie do ludzi bogatych, spełnionych, tzw. Ludzi Sukcesu, też nie ułatwia nam samorozwoju w tym kierunku.

Jednak coraz częściej możemy spotkać ludzi sukcesu i skorzystać z ich wiedzy, doświadczenia, porad , a także mamy możliwość, aby ich naśladować w podobnych działaniach.

Musimy się odważyć na ruch we właściwym kierunku.

Co powinniśmy zrobić ?

Może posłużę się cytatem autorstwa Iwony Majewskiej-Opiełka:             

“„ Zacznijmy od zmiany świadomości: trzeba sprawić sobie nowe mapy .. i kupić kompas.”

  • Zainteresujmy się naszym życiem.
  • Poznajmy prawa, zgodnie z którymi funkcjonuje i działa człowiek.
  • Nauczmy się programować dobrze i szlachetnie swoją podświadomość.
  • Poznajmy siebie samych.
  • (..)zacznijmy marzyć, jeśli z tego zrezygnowaliśmy.
  • Zacznijmy snuć plany dostosowane do naszych wewnętrznych, nie zewnętrznych, warunków.
  • Nauczmy się pokonywać lęki związane z wcielaniem planów w życie.”

Korzystajmy z dostępnej wiedzy, aby powyższe punkty wprowadzić w działanie, gdzie głównym odnośnikiem jest nasza osoba. Nauczmy się skutecznego działania i osiągania sukcesów. Literaturę z dziedziny psychologii sukcesu i samorozwoju, traktujmy jako podręczniki do nauki.

Jeśli chcemy tego dokonać i nasze chęci zamienimy w działanie, to SUKCES  będzie dla nas na wyciągnięcie ręki.

Co robisz w zakresie tego o czym tu piszę?

Może już osiągnąłeś/aś  sukces, podziel się nim z innymi!

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl