Jak skrócić link do profilu na FacebookuJak skrócić link do profilu na Facebooku? To bardzo proste.

Masz konto na fecebooku, a twoja nazwa  jest długa i zawiera  dużo dodatkowych cyferek i  literek. Teraz możesz to zmienić i przypisać nową nazwę użytkownika, wybraną przez Ciebie, do swojego profilu Facebook. Za pomocą nazwy możesz teraz łatwo przekierować  znajomych, rodzinę, kolegów na swój profil na facebooku. Jak sam tytuł artykułu wskazuje, chciałbym Ci pokazać, w jaki sposób skrócić link do profilu na facebooku.

Na pewno zauważyłeś/aś że w ostatnim okresie media społecznościowe m.in. Facebook stały się jednym z największych narzędzi  do pracy w biznesie, czy też w ebiznesie.  Niektórzy nawet sugerują że portale społecznościowe powoli zastępują miejsce listy mailingowej, która była do tej pory liderem wśród  internetowych źródeł generowania dochodu.

Na pewno zauważyłeś/aś  że często  osoby, firmy reklamując się, podają swoje linki w taki sposób: www.facebook.com/ nazwa_użytkownika. Link taki nosi nazwę “vanity url”, co w tłumaczeniu jest jako osobisty i unikalny link do Fan Page.

Przejdźmy do rzeczy

Krótki  link (url) Twojego Fan Page (strona na FB) można zrobić wchodząc na stronę  http://www.facebook.com/username. Każdy może mieć taki krótki link, do swojego konta na FB. Jest tylko jeden warunek. Twój Fan Page na facebooku musi mieć 25 fanów, czyli osób które to lubią. Wystarczy wejść na stronę  http://www.facebook.com/username, na której możesz ustawić zarówno link do swojego osobistego profilu, jak i do wszystkich swoich stron. Wchodząc na tę stronę, otrzymasz kilka propozycji jaką nazwę możesz utworzyć dla swego profilu, ale możesz utworzyć też własną nazwę. Musisz pamiętać o jednym, po ustawieniu nowej wybranej nazwy przez Ciebie nie będzie można jej już zmienić, ani przenieś na inne konto. Dobrze wybierz.

Możesz to zrobić dla osobistego profilu , jak i dla swojej strony (Fan Page). Każda twoja strona może mieć swoją nazwę użytkownika, aby łatwo kierować na nią innych użytkowników. Zachowaj w pamięci to, że nazwę możesz zmienić tylko raz

Jest to bardzo łatwe i intuicyjne, więc jestem pewien, że bez problemu sobie poradzisz.

Jeżeli pojawią się jakieś pytania, zapraszam do komentowania.

Chciałbym Cię bardzo serdecznie zaprosić do „polubienia” mojego fanpage’a. Proszę kliknij “Lubię to”Jak skrócić link do profilu na Facebooku 2

 

 

 

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl