Jak umieszczać automatycznie wpisy na Fan PageJak umieszczać automatycznie wpisy na Fan Page’u? Prowadzisz bloga czy też inny serwis i chciałbyś, aby treści tam wstawione przez Ciebie, były dostępne na innych portalach społecznościowych, np: Facebook. Większość  znanych marketerów uważa, że media społecznościowe to super narzędzia, które można wykorzystywać do tworzenia, promowania swojego biznesu i zarabiania przez Internet. Wspomnieć też należy o tym, że są to narzędzia które umiejętnie wykorzystane, mogą wypromować TWOJĄ OSOBĘ, TWÓJ BIZNES i wszystko to co robisz.

Na pewno zauważyłeś na swoim blogu, że ma on swój kanał RSS i zastanawiałeś się: Co to jest kanał RSS?
Kanał RSS (ang. Really Simple Syndication) to alternatywny sposób przeglądania zawartości strony internetowej. Używając RSS sprawdzisz, co zmieniło się na stronie bez konieczności jej wyświetlania. Także dowiadujesz się o nowym wpisie na blogu, o nowym wątku na forum czy też o ofercie sprzedaży (dotyczy stron sprzedażowych), już w kilka chwil od ich zamieszczenia. Kanały RSS są oznaczone ikonąJak umieszczać automatycznie wpisy na Fan Page 2

Po co te kilka słów wstępu?

Wszystko to dotyczy głównego tematu tego artykułu i po prostu trzeba o tym wspomnieć na blogu poświęconemu m.in. ebiznesowi.Twój blog czy też inny serwis posiadają kanał RSS i dzięki tej aplikacji Twoje publikacje mogą być automatycznie umieszczane na Twoim Fan Page’u  na Facebook’u. Muszę przyznać, że chciałem coś takiego znaleźć i mieć. Zastanawiałem się nad tym, czy nie dałoby się tej czynności zautomatyzować. Wracając do tematu muszę powiedzieć Ci o tym że publikując wpisy na swoim blogu zawsze chciałem, aby one były automatycznie umieszczane na moim Fan Page na Facebook’u . I właśnie tam, na Facebook’u znalazłem ciekawą aplikację stworzoną właśnie do takiego zadania. Jest to RSS Graffiti.  

Wcześniej dodawałem linki do wpisów ręcznie i na początku nie przykładałem wagi i nie poczyniłem w tym kierunku żadnych kroków, aby to usprawnić. To był mój błąd, ale z upływem czasu zacząłem szukać i znalazłem. Chciałbym wszystkim prowadzącym fanpage na łamach serwisu Facebook polecić aplikację, dzięki której skutecznie będziecie mogli umieścić aktualne wiadomości ze swojego serwisu/bloga. Od kilku dni RSS Graffiti robi to za mnie i umieszcza moje wpisy na fanpage’u.Jak umieszczać automatycznie wpisy na Fan Page 3

Aplikacja ta dostępna jest pod adresem: http://apps.facebook.com/rssgraffiti/

Co prawda, RSS Graffiti jest w języku angielskim, tak jak większość aplikacji tego typu na Facobook’u, jednak wydaje mi się, że podstawowa znajomość tego języka wystarczy (Twoja intuicja, ewentualne tłumacz internetowy), aby wszystko odpowiednio skonfigurować. Wystarczy kilka kliknięć, aby przypisać kanał RSS do danego fanpage’a lub profilu. RSS Graffiti to bardzo proste narzędzie, o którym będziesz mógł zapomnieć, gdyż po jego pierwszym skonfigurowaniu, jest całkowicie bezobsługowe.

Jeśli pojawią się jakieś pytania podczas konfiguracji RSS Graffiti, zapraszam do komentowania, chętnie podpowiem co i jak.

Chcesz zobaczyć efekty działania aplikacji RSS Graffiti? Zapraszam na mojego Fan Page’a.

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl