My blogMy Blog – Twój Blog – po co jest ci potrzebny. W obecnych czasach funkcjonuje powiedzenie „ Nie ma Cię w Internecie, nie istniejesz”.  

Na pewno zastanawiałeś/aś się jak prowadzić swego bloga, aby był on zauważany w sieci, a Ty razem z nim. Blog przekazujący dobre treści to podstawa do zaistnienia w Internecie i zbudowania własnej markiNawiązujesz kontakt z osobami  które są zainteresowane tematyką, w której dzielisz się swoją wiedzą i doświadczeniem.W ten sposób budujesz swoją listę subskrybentów z którymi dzielisz się informacjami o ciekawych wydarzeniach. Bloga możesz założyć sobie na darmowych platformach, m.in. na: WordPress, blogspot lub płatne wykupując sobie domenę (twoja nazwa) i dostęp do hostingu (miejsce gdzie przechowywane są twoje zasoby).

Twój blog nie może być o  wszystkim i dla wszystkich.

Teraz jest pytanie, czy już prowadzisz bloga, czy również istniejesz na portalach społecznościowych. Jeżeli masz już założone konta, to czy są one aktywne (udzielasz się, piszesz posty, komentujesz), czy też pasywne (mam, ale nic nie robię, czasami coś pooglądam).  

W tej chwili skupimy się na  MY BLOG.

Skąd u Ciebie powstała potrzeba, aby być obecnym w „sieci”. W chwili gdy prowadzisz już bloga , to na pewno pierwsze doświadczenia z jego założeniem i uruchomieniem masz już za sobą. Blog jest w sieci, ale czy Ty jesteś z niego zadowolony. Czy spełnia twoje oczekiwania, jeśli tak to “Super“, jeśli nie “Co muszę zmienić, aby było super“. Natomiast jeżeli jeszcze nie masz, to rozwiązuję się „worek” z pytaniami.

  • Na początek nazwa Twojego bloga (domena). Jaka ?
  • Jaki ma być Twój blog ?
  • Na jaki temat chcesz go pisać ?(zdrowie, dieta, fitness, MLM, biznes, hobby, itp)
  • Czy chcesz podzielić się „sobą” na tym blogu ?
  • Co chcesz przekazać dla innych ?
  • Co chcesz osiągnąć prowadząc bloga ?
  • Dla kogo chcesz pisać ? (każdy blog ma swoich fanów)
  • Jaką wiedzę chcesz przekazać, aby osoba która tam trafi zechciała do niego powrócić ?
  • Jeśli prowadzisz już bloga, czy wygląda on tak że Tobie się podoba? Poproś swoich znajomych o ocenę Twego bloga pod względem merytorycznym (treść) oraz wizualnym (wyglądu).

Przedstaw się – kto Ty jesteś, czym się zajmowałeś/aś, czym obecnie się zajmujesz ? Osoby które odwiedzą Twego bloga chcą wiedzieć z kim mają do czynienia. Jeśli Ty wchodzisz na czyjegoś bloga na pewno oceniasz go wg swoich kryteriów: Co znajdę tam dla siebie i czy te informacje „przydadzą się mi” ? Przeglądasz i analizujesz. Twoja decyzja „To jest dla mnie”, Chcę utrzymać kontakt z tą osobą, czytać jej artykuły, komentować czy też otrzymywać informacje od tej osoby. Może być też “To nie dla mnie”, nic tu nie ma  co mogło by mnie zainteresować. 

Źle prowadzony blog to strata Twojego cennego czasu. Jeśli nie będzie w nim nic co będzie go wyróżniać na tle innych, to zginie w tłumie wielu blogów które non stop powstają. A Ty powiesz sobie „nie warto” i stracisz zapał.

Sukces Twojego bloga zależy wyłącznie od Ciebie, w jaki sposób go poprowadzisz i wypromujesz. 

Myślę ze odpowiadając sobie na powyższe pytania, będziesz wiedzał/a, “Jaki będzie Twój Blog” ? Po analizie odpowiedzi, będziesz go widział/a w swojej wyobraźni i takiego go zrób. Rzeczywistość skoryguje Twoje działanie, myślę że z pozytywnym skutkiem. W tym momencie możesz go zrobić sam/a lub zlecić wykonanie i uruchomienie innym (odpłatnie). Dla Ciebie zostanie praca związana z publikowaniem artykułów.

Na początek wystarczy. Dobrze zaplanowany blog przyniesie dla Ciebie pożądany skutek w postaci pozytywnych komentarzy i grona fanów.

Życzę Ci tego by, MY BLOG = SUKCES

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów

___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl