Najlepsze książki biznesowe, które Najlepsze książki biznesowe, które inspirują do rozwoju osobistego i Twojego biznesuinspirują do rozwoju osobistego i Twojego biznesu.  Książka motywacyjna – dla jednych „ciekawa”, „najlepsza”, „najciekawsza”, „biznesowa inspiracja”, a dla innych „najgorsza”, „bez wartości”, „nijaka”.

Ciekawa książka biznesowa będąca źródłem wiedzy na temat motywacji, pogłębiania wiedzy o biznesie, ebiznesie, rozwoju osobistym, marketingu jest pożądaną lekturą każdej osoby działającej w tej branży.

„Jestem zmęczony…. Zmęczony setkami, o ile nie tysiącami książek biznesowych, które są jedynie tytułami i nie zawierają treści. Większość z tych książek należałoby skondensować do jednej lub dwóch stron wartościowej treści. Pozostałych powinno się używać do podcierania tyłka. Nie umiem Wam powiedzieć, jak wiele książek zaczynałem analizować, aby po kilku minutach zmuszać się do ich dalszego czytania, a ostatecznie dać za wygraną. Od deski do deski przeczytać warto jedynie kilka wybranych książek biznesowych.”  Fragment książki „Start-up baz pieniędzy”.

Analizując powyższy cytat, można stwierdzić, „Tak , zgadzam się!”. I tu może pojawić się słowo ”ALE”. Przecież nie da się przeczytać wszystkich książek związanych z biznesem, o biznesie i jeszcze powiązanych z tym tematem: książek o marketingu, o ebiznesie, związanych z rozwojem osobistym, itd.. Część treści zawartej w tych książkach „duplikuje się”, autorzy opisują własne działania w biznesie lub zaobserwowane u innych.

Istnieje wiele książek motywacyjnych, które opisują różne procesy w jaki sposób zarabiać, czy jak prowadzić biznes. Część z tych książek na pewno przeczytałeś/aś i może niektóre były to najlepsze książki jaki przeczytaliście. Na pewno wśród tych publikacji były takie, które dały Ci moralnego kopa i pozytywnie Cie nastawiły , a także nauczyły pewnych działań w biznesie. Niektórzy powiedzą że nawet dostali turbodoładowanie, zwiększając swój potencjał wiedzy biznesowo – motywacyjnej.

Niektórzy mówią w ten sposób; Czytać jak najwięcej, różnych książek o biznesie i tych związanych z tym tematem, pośrednio lub bezpośrednio, a nuż trafisz na taką jakiej potrzebowałeś/aś. Jak czytasz książki o których jest głośno, to dowiesz się z nich, czym kieruje się Twoja konkurencja. Jeśli przeczytasz czasami to, o czym się tak bardzo głośno nie mówi, to może poznasz nowe, unikalne techniki i strategie, o których jeszcze mało kto słyszał. Jest sporo dobrych książek, które propagują – zawierają w tytule słowa: sukces, zysk, szczęście, wolność, wyjątkowy, poznaj, skuteczne, bogaty, milioner, myśleć jak, sekret i włąśnie tego powinienes tam szukać.

Z książkami jest generalnie tak, że są dobre i złe. Książka która dla mnie może być super, dla Ciebie może być bezwartościowa, nigdy byś jej nie kupił i na odwrót. Trudno jest ocenić książkę po tytule. Czasem wiedza zawarta w publikacji, jest czysto teoretyczna napisana za biurkiem, brak praktycznych przykładów, co dla mnie obniża jej wartość, chociaż nie zawsze. W niektórych książkach jest tak, że autorzy obiecują „złote góry”, a w rezultacie na wszystkich stronach książki, za pomocą podobnych słów opisują jedno i to samo, niby dając wiedzę, którą trudno wdrożyć w życie. Podobnie jak z prowadzeniem biznesu. Jeżeli mamy za mało wiedzy i techniki, w jaki sposób prowadzić ten biznes (tylko dobrze przygotowany biznes przynosi duże dochody), to trudno z jego rozwojem.

Wiele osób po przeczytaniu tych ”dobrych motywatorów” podchodzi do zadania ze zbytnią pewnością siebie, posiadając zbyt małe doświadczenie i brak fachowej wiedzy, i co – klęska. Ludzie piszący o bogactwie, motywacji, sukcesie czasami są to osoby, które opisują działanie czysto teoretycznie. Przeniesienie tej wiedzy do realnego świata biznesu nie przetrwałoby pierwszego okresu działalności. Oczywiście nie można generalizować, bo czasami zdarza się, że się uda.

W obecnych czasach coraz więcej możemy spotkać piszących praktyków, którzy osiągnęli sukces. Dla mnie ma to bardzo duże znaczenie i to doświadczenie autora przekazane w treści daje dla mnie, bardzo pozytywne efekty. Jestem zdania że praktyk daje większą gwarancję sukcesu, bo sam już przeszedł drogę, jaką mi proponuje.

Dobre książki biznesowe mogą odmienić Twoje życie i zainspirować Cię do działania. Mogą dostarczyć Ci narzędzi abyś mógł/a stworzyć wszystko to co Ty chcesz, a nawet to czego jeszcze nikt nie próbował.

Opisy, polecenia publikacji nie zagwarantują Ci że „Książka Biznesowa” po którą sięgasz okaże się „PERŁĄ”, potrzebujesz filtra który pozwoli Tobie podzielić je na dobre, lepsze, bezkonkurencyjne, czy też na te których możesz nie czytać.

Dobierz książki pod swoje oczekiwania i skup się na tych, najbardziej wartościowych, które wypada znać obracając się w tym temacie. Literatura którą czytamy, powinna nam dawać same pozytywne efekty.

Książki motywacyjne od których zacząłem swoją przygodę z tym rodzajem literatury:

  • SEKRET – R.Byrne
  • JĘZYK PERSWAZJI – A.Batko

Później wiele wiele innych.

TY też masz swoje ulubione?  Podziel się w komentarzu.

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl