Odchudzanie jojo – Moda, która nie przemija

Dzięki FreeDigitalPhotos.net

Odchudzanie jojo moda, która nie przemija i obsesja ludzi na punkcie szczupłej sylwetki to w naszej kulturze codzienność. Ile razy dziennie myślisz o swojej wadze ciała? Czy tylko kiedy patrzysz w lustro i widzisz swoje zaokrąglone kształty lub podwójny podbródek?  Przy każdym posiłku? Kiedy jesz coś smacznego lub jesteś głodny? Można powiedzieć że przeciętna osoba w ciągu dnia, myśli  w tym temacie co najmniej 5 razy. W tym momencie zamiast myśli na temat: Odchudzanie jojo, postawili byśmy sobie pytanie dotyczące  naszych zarobków, to efekty byłyby dużo ciekawsze, a może nie.

Czy ciągłe stosowanie diet odchudzających, nie doprowadza nas do poniższych wniosków:

  • – odchudzanie jest nieskuteczne,
  • – odchudzanie może zwiększyć, nie zmniejszyć, nadwagę,
  • – odchudzanie może być szkodliwe dla zdrowia,
  • – odchudzanie może spowodować zaburzenia łaknienia.

Specjaliści od odchudzania zgadzają się w dwóch kwestiach:

  • w ciągu miesiąca, dwóch można stracić dużo na wadze,
  • w ciągu najdalej paru lat wraca się znowu do poprzedniej wagi.

Na czym polega odchudzanie jo-jo?

Wyobraź sobie: „Gatunek dla którego niedawno zakończył się trwający 100 tysięcy lat ciągłego głodu i niedojadania. W epoce zdarzały się tygodnie, a nawet całe miesiące, kiedy nie było nic do jedzenia. Potem trafiał się potężny łup – mamut czy żubr – albo uradzaj roślin jadalnych. Każdy osobnik należący do tego gatunku opychał się jadłem, jak mógł, a resztę zachowywał na ciężkie czasy, aż do następnej wyżerki. Epoka głodu i niedojadania wywiera silny ewolucyjny nacisk na wszystkie te stworzenia, aby magazynowały tłuszcz w okresach obfitości pożywienia, natomiast, w okresach niedoboru korzystały z tych dających konieczną do podtrzymania życia energię zasobów. Im więcej zdarza się w życiu osobników tego gatunku cykli naprzemiennego niedostatku i obfitości pożywienia, tym lepiej przystosowują się one do gromadzenia zapasów tłuszczu i oszczędzania energii. 

A teraz  wyobraźmy sobie, że ta epoka nagle się skończy i odtąd jedzenia jest pod dostatkiem. Stworzenia te dużo jedzą i gromadzą dużo tłuszczu. Któreś z nich opracowuje plan ograniczenia ilości tłuszczu w ciele, a jego pobratymcy godzą się na to i zaczynają niedojadać. Jednakże ich organizmy nie potrafią odróżnić dobrowolnego niedojadania od rzeczywistego głodu. A zatem włącza się w tym  momencie pierwotnie wykształcony mechanizm, który ma umożliwić jednostce przetrwanie i jej ciało zaczyna bronić się przed utrata tłuszczu, zmniejszając szybkość przemiany materii i natarczywie domagając się pożywienia. Im bardziej stworzenie to stara się nie jeść, tym silniej działa ten mechanizm.

odchudzanie jojo 2

Dzięki FreeDigitalPhotos.net

Stworzeniem tym jest homo sapiens, epoką głodu był plejstocen, czasy obfitości pokarmu nadeszły teraz, a skazanym z góry na niepowodzenie planem ograniczenia ilości tłuszczu jest, moda na odchudzanie.”   ~~Martin E.P. Seligman ~~

Podsumujmy powyższy cytat w temacie: Odchudzanie jojo

Po kuracji odchudzającej organizm ludzki zmienia radykalne sposób przyswajania pokarmów, zmienia się reakcja organizmu, który zaczyna oszczędzać energię. Jako że kobiety częściej stosują diety odchudzające, więc poniższe skutki, będą widoczne bardziej u nich. Organizm zaczyna oszczędzając energię na każdej czynności, jaką ta osoba wykonuje, nawet podczas siedzenia, nie wspominając już o ćwiczeniach fizycznych. Podczas snu kobiety takie, spalają o 10% kalorii mniej niż przed zastosowaniem diety. Zużywają też mniej energii podczas stosunków płciowych. W codziennym życiu często ogarnia je senność, a spożywając pewne produkty które wcześniej im nie smakowały, w tym momencie zjadają je z większym apetytem. A organizm cały czas „oszczędza energię”.  Można powiedzieć że przez tę oszczędność organizmu, osoby które się odchodziły, nie będą już nigdy w stanie jadać normalnych posiłków, jeśli nadal chcą pozostać szczupłe.

Odchudzanie jojo polega na zrzucaniu zbędnych kilogramów, przybieranie na wadze, ponowne odchudzanie – można powiedzieć „syzyfowa praca”. Im więcej prób odchudzania, tym dużo słabsze efekty.  

 Odchudzanie jojo; tracenie i odzyskiwanie wagi ciała jest tak samo szkodliwe dla zdrowia, jak i nadwaga. Jednak niektórym osobom się to udaje, zamieniają tkankę tłuszczową w….. Więcej Tutaj….

 

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl