Jak pielęgnować marzenie, aby się spełniłoJak pielęgnować marzenie, aby się spełniło? Czy zadajesz sobie takie pytanie? Urzeczywistnianie marzeń musi przejść pewną drogę. Człowiek sukcesu przeszedł drogę pielęgnowania marzenia, które przeobraził w produkty i usługi potrzebne innym ludziom. A czy Ty wiesz, jak pielęgnować marzenie, by wyrósł z niego sukces.  Możemy to porównać do pielęgnacji i uprawy roślin, kwiatów czy warzyw  w ogródku.  Istnieje  zależność, „Jaka pielęgnacja – taki plon”, więc najlepiej trzeba to zaplanować.

Sporządźmy więc plan – Jak pielęgnować marzenie?

1. Wybrać ziarno marzenia – przy tej czynności powinniśmy postawić sobie pytania:
– Co chcę robić?,
– Co mi da moje marzenie?
– Jaki potencjalny zysk kryje w sobie moje marzenie?
-Ile satysfakcji da bliźnim urzeczywistnienie mojego marzenia?

Wielką rolę odgrywa nasz potencjał twórczy, bo przecież każdy z nas ma wiele „talentów”. Więc kluczem do tego „wspaniałego życia” jest odnalezienie i rozwinięcie swego największego talentu.  Można powiedzieć że najlepszym ziarnem marzeń  jest takie, które nosisz w swoim umyśle. Twoim idealnym marzeniem jest ta rzecz, którą czujesz że musisz ją zrobić w swoim życiu.

2. Przygotować umysł na przyjęcie ziarna marzenia„ uprawiamy” swój umysł, na przyjęcie ziarna marzeń. Dobrze uprawiona gleba, pozwoli na odpowiedni wzrost ziaren. Nasz umysł to wyjątkowe miejsce  do posiania i pielęgnacji naszych ziaren marzeń. Każdy z nas jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Dlatego też „nasz umysł” jest najlepszą maszynką dla snucia marzeń, jaką mamy.

Chcąc zapewnić mocną podbudowę naszemu marzeniu wykonaj następujące kroki:
– usuń wszystkie wspomnienia o nieudanych próbach,
– oczyść swój umysł „roztworem PPP”Pozytywne Podejście Psychiczne,
– o niepowodzeniach myśl tylko, by wyciągnąć z nich naukę,
– załóż sobie zeszyt swoich wymarzonych celów, np.: podróż, domek na wsi, wykształcenie dzieci, itp.,
Wykorzystuj wizję wytworzoną przez umysł, by przygotować go na przyjęcie wielkiego marzenia. Jak pielęgnować marzenie, aby się spełniło 2

3. Zasiej ziarno marzenia – najlepsze pomysły zarabiania pieniędzy czy zmiany życia na lepsze, nic nie dadzą, dopóty nie zostaną zasiane. Wokół siebie mamy mnóstwo ludzi którzy ulegają „chorobie – chciałbym, ale nie mogę”. Ta choroba jest bardzo pospolita, jak katar.

Aby się ustrzec tej choroby, wykonaj dwie rzeczy:
– zasiej marzenie w tym momencie, w tej chwili,
– nie czekaj aż powstaną warunki doskonałe, zawsze będzie za mokro lub za sucho, albo za wcześnie, albo za późno – ta chwila jest właściwa.

4. Dostarczaj ziarnu pożywienia – by wzrastać i zapewnić ci pomyślność, ziarenko potrzebuje „wyobraźni, zachęty i pomysłów”:
– udział w szkoleniach, seminariach,
– przebywanie z ludźmi sukcesu,
– usuwaj szkodniki i chwasty: unikaj ludzi o negatywnym nastawieniu, unikaj negatywnych informacji, rozstań się z tymi którzy cię „dołują”,

5. Skup się na jednym wybranym celu i powiedź sobie głośno „ZROBIĘ  TO”– zwycięstwa biorą się z myślenia „Osiągnę to czego pragnę”. Słowo „OSIĄGNĘ” będzie naszym najmocniejszym zobowiązaniem. Jak wiemy, każdy ma w swoim umyśle obszar, który możemy nazwać „Spróbuję” i ten drugi najważniejszy „OSIĄGNĘ”. Tylko od nas zależy, który obszar będziemy wykorzystywać. Aby zrealizować swoje marzenie, aby „Trafić w środek celu” musimy całą uwagę i energię skupić na „jednym celu” i zaangażować się bez reszty.

6. Niech czas pracuje dla Ciebie – ziarno marzenia potrzebuje czasu, aby dać pożądane wyniki. Większość z nas zadaje sobie pytanie; „Czy mamy inwestować czas i talent w oczekiwaniu nagrody, czy lepiej spędzić czas, jak większość ludzi i żyć dniem dzisiejszym”.

Sukces , bogactwo i szczęście zawsze osiąga się krok po kroku: „Najdłuższa podróż zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku”.

Życie szczęśliwe, zaczyna się od myśli – Jak pielęgnować swoje marzenie, aby się spełniło. Jednym ze sposobów, jakie możesz wykorzystać w swoich działaniach jest skorzystanie z Akademii Podstaw Biznesu.

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl