Poszukiwanie przewodnika naszego życia – marzenia, cele, co ma wpływ, aby być szczęśliwym człowiekiemPoszukiwanie przewodnika naszego życia – marzenia, cele, co ma wpływ, aby być szczęśliwym człowiekiemWszystko to co jest potrzebne, aby być szczęśliwym jest w nas, tylko musimy to dostrzec. Celem człowieka jest dążenie do doskonałości i stawanie się lepszym, mądrzejszym, sprawniejszym. Jest jakby stopniowe uwalnianie potencjału, jaki w nas drzemie podczas naszej ziemskiej wędrówki.

„Oczywiście możemy zdobywać rzeczy, stanowiska i inne współczesne dowody skutecznego działania, jednakże szczęście związane z tymi sukcesami płynąć będzie z faktu, że spełniamy się, że się rozwijamy i wznosimy na coraz wyższy poziom to, co w nas tkwi.”  Iwona Majewska-Opiełka

 Na pewno zdarzyło się Tobie przeczytać jakąś książkę, podczas której odkryłeś, jak wyzwala się w Tobie „siła”, która nagle zmienia Twój pogląd na otaczający Cię świat. Stwierdzasz – „Ja wszystko mogę”. Rzeczy które do tej pory wydawały się zawiłe i skomplikowane, stają się proste, oczywiste i zrozumiałe. Dla mnie jedną z pierwszych książek które mnie z motywowały do rozwoju osobistego, była książka  “SEKRET”.

Innym „punktem zapalnym” wyzwolenia Twojej wewnętrznej siły, może być udział w szkoleniach, kursach, w których wziąłeś udział w ramach Twojego programu samorozwoju. Patrząc z perspektywy czasu, mogę stwierdzić, że przecież kiedy dorastałem, nie miałem gotowej „recepty” na swoje życie i nie wiedziałem co będzie dla mnie najlepsze. Rodzice też nie obdarowali mnie lub Ciebie, doskonałymi radami, wskazówkami w postaci przewodnika, jak to zrobić. Przecież sami nie przeżyli podobnych sytuacji, to skąd mogli czerpać „super” wzorce. 

Myślę że taki przewodnik, podałby nam to na „tacy” – zdrowe, szczęśliwe i pełne sukcesów życie. W obecnych czasach takie poradniki, książki z dziedziny samorozwoju i motywacyjne są dostępne, możemy sami z tego skorzystać lub podarować je innym – tylko pytanie, czy będziemy chcieli je przeczytać?. Wewnętrzne zmiany w naszym życiu, nie dokonują się tylko poprzez czytanie ciekawych książek, udział w szkoleniach, czy przyjmowanie „dobrych rad”. To można powiedzieć są sposoby pozytywne, przyjemne. Czasami takie zmiany zdarzają się, na skutek zaistniałych w Twoim otoczeniu wydarzeń losowych, czasami tragicznych; śmierć bliskiej osoby, wypadek, ciężka choroba (własna lub kogoś bliskiego), alkoholizm, itp. Właśnie takie wydarzenia pokazują nam, że coś w życiu przegapiliśmy, jakąś cenną wartość i każe nam spojrzeć na nasze życie w innych kategoriach otrzymywanych wartości. Od tego momentu zaczynamy patrzeć na życie inaczej i ta wewnętrzna siła, popycha nas do działania,  wywołując w nas dobry skutek.  Zdarzenie takie mobilizuje nas do zmiany na lepsze. Mówimy sobie, że musimy coś zrobić, aby podobne sytuacje (tragiczne) zdarzały sie jak najrzadziej.

Wszystkie zdarzenia – pozytywne i negatywne możemy określić „momentami przełomowymi”, które budzą naszą wewnętrzną siłę, która motywuje nas do pozytywnego działania i zmian na lepsze. Te zmiany czasami osiągamy w młodym wieku, ale bywa też że mamy już kilkadziesiąt lat i wtedy mówimy sobie; Dlaczego tak późno?, Gdzie ja miałem oczy i rozum, że tego nie dostrzegałem?.

Można powiedzieć że te zdarzenia, których jesteśmy udziałem pomagają nam w układaniu naszych „KLOCKÓW ŻYCIA”, w jedną całość, która nazywa się „MOJE ŻYCIE”. Te klocki niestety musimy ułożyć sobie sami, bo my znamy najlepiej co chcemy osiągnąć. Działania z ”boku” – kursy, książki, porady mogą nam pomóc, ale nie mogą tego zrobić za nas, to musisz sobie uświadomić – musisz zrobić to sam. Po jakimś czasie stwierdzimy że, zmieniamy się (czasem szybciej lub wolniej), a w ślad za tym zmienia się nasze życie.

Przecież cały czas chodzi o to, aby stawać się lepszym, doskonalszym i aby robić coś dobrego dla innych. Jeśli zrealizujemy te wszystkie „dobre” okazje w takich dziedzinach jak własne zdrowie, praca zawodowa, relacje z innymi ludźmi, wtedy otoczenie może nas nazwać człowiekiem sukcesu. A my  – my po prostu będziemy szczęśliwi.

Czy Tobie zdarzyły się takie sytuacje?   Możesz powiedzieć „Moje życie weszło na inne tory..”.   

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl