krzywe toryDo przerwy 01- krzywe tory jest kontynuacją wpisu ”Do przerwy 01- reaktywacja” i „Do przerwy 01- lokomotywa”.

Nastąpił czas ponownego rozruchu lokomotywy (bloga) .

Wykonałem przegląd bloga i posiadanych zasobów, dochodząc do wniosku, że pewne „rzeczy”- trzeba unowocześnić,  z innych zrezygnować, a jeszcze wstawić nowe. Więc  przystąpiłem do pracy, zaczynając od rzeczy najmniej pracochłonnych, a wpływających na działanie bloga (aktualizacje, ulepszenia, eliminacja już zbędnych). Prace wymagające większego „skupienia” i zajmujące więcej czasu postanowiłem, wykonać już podczas poruszania się lokomotywy po torach. Tak też zrobiłem.

Znów wszystko toczyło się swoim rytmem.

W międzyczasie dostałem sporą dawkę wiedzy i poznałem nowe sposoby pracy – dzięki przystąpieniu do grupy biznesowej „Podstawy Biznesu”. Zastosowałem to w praktyce, tym samym moja lokomotywa nabierała prędkości , mając w swoim składzie już wagon numer jeden, dwa, trzy, cztery i pięć. Wagony jeszcze nie były dostatecznie wypełnione zawartością, ale już w miarę dobrze się prezentujące na torach.

Można powiedzieć, że „było dobrze” – lokomotywa  ciągnęła wagony, które były w miarę systematycznie „doładowywane” nową treścią. Może jeszcze „odbiorcy” tej treści nie skrzyżowali swoich dróg z trasami wagonów w dostatecznym stopniu, ale… wszystko było na dobrej drodze. Czasami potrzeba troszeczkę więcej czasu i trzeba przejechać dłuższą odległość, od stacji macierzystej, aby taki „odbiorca” się znalazł.

Ale jak to często bywa – kiedy wszystko idzie w miarę dobrze, przydarzają się nieprzewidziane zakłócenia – krzywe tory.

Tak też było w moim przypadku – zaczęły pojawiać się małe przestoje w ruchu lokomotywy z wagonami. Cóż mogę dodać – ja ze swej strony dokładam wszelkich starań, aby takie przestoje nie następowały , jednak coraz częściej lokomotywa  ze składem, się zatrzymywała. I co się okazuje – „krzywe tory” (zawodzi usługa hostingu) – obsługa coraz częściej zawodzi, nie wspominając już o braku zasilania  (strona się nie ładuje, brak dostępu do strony, ataki hakerów), i to zdarza się coraz częściej.

Okazuje się że krzywe tory destabilizują poruszanie się lokomotywy z wagonami – ale nikt nie może się do nich dostać i skorzystać z ich zawartości. CDN…

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl