Dzięki/Sailom at FreeDigitalPhotos.net

Dzięki/Sailom at FreeDigitalPhotos.net

Udało się !

Więc zaczynamy tę kolejną „przygodę” w pisanie bloga. Patrząc z perspektywy minionego czasu i „trudności” jakie się pojawiały, dało mi to inne spojrzenie na tę tematykę i pozwoliło „dostrzec” sprawy, na których powinienem się skupić. Trzeba dodać że w minionym czasie brałem udział w ciekawych projektach, dzięki którym zdobyłem wiedzę i nowe doświadczenia, którymi to chciałbym się w przyszłości podzielić z czytelnikami mojego bloga. Myślę że mój rozwój osobisty w tym okresie, wzbogacił się w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Nowe wyzwanie

W tym momencie, pochwalę się również podjętym wyzwaniem dotyczącym mojego rozwoju osobistego. W miesiącu czerwcu, podjąłem „TRENING” z książką „Trener Osobisty – 365 dni z Iwoną Majewską-Opiełką, autorstwa w/w. Właśnie w tych dniach mija już 250 dni, jak codziennie pracuje z tą książką – czytam i wykonuje ćwiczenia w niej zawarte. Podejmując wyzwanie pracy z tą książką, postanowiłem sobie że, codziennie z „przerobionego” materiału, zamieszczę wpis i zdjęcie dotyczące tego tematu – i umieszczę je na portalu Facebook. aby mieć lepszą motywację do wykonania tego wyzwania. Jak do tej chwili „Udało się”. Myślę że, w ten sposób wypracowałem w sobie pewną systematyczność, nie tylko w wyszukiwaniu, tworzeniu, umieszczaniu wpisów na FB, ale systematyczną pracę, nad swoim rozwojem osobistym.Udało się

„Rozwój jest odkrywaniem własnego potencjału, docieraniem do swojej siły.  Jesteśmy wartością niezależnie od tego, czy o tym wiemy czy nie, i bez względu na to , co sądzą o tym inni.” Iwona Majewska-Opiełka

Efekty tej pracy, wg mnie, już są i możemy powiedzieć, że znowu “Udało się”. A inni, czy to dostrzegli – myślę że też. W moim przekonaniu codzienna praca z tą książką, daje bardzo dobre efekty, ale tylko w przypadku, (wg założenia autorki) systematycznej pracy rozłożonej na cały rok. Doszedłem do wniosku że gdybym przeczytał tę książkę, tak jak wszystkie inne – za jednym zamachem, to nie byłoby takich efektów.

Kontynuuję więc swój “Trening” z książką “Trener Osobisty” z myślą, że jest to kolejna “lekcja” mojego rozwoju osobistego.

 

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów

__________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl