wypadek

Dzięki WP.PL

Do przerwy 01 wypadek jest kontynuacją wpisów Do przerwy 01 „reaktywacja”, „lokomotywa”, „krzywe tory”.

Wypadek – oby nam się nie wydarzył – a jednak.

W pierwszych chwilach myślałem – przejściowe kłopoty, to tylko dzisiaj, jutro na pewno już wszystko będzie działać jak należy. Jednak nie. Moje monity dotyczące awaryjności dostępnej usługi „zasilania i torowiska” (usługa hostingu), nie daje oczekiwanych efektów. Coraz częściej mój poświęcony czas, na pracę, przy blogu, idzie na marne (blog jest niedostępny, kłopoty z umieszczaniem artykułów na blogu, a połączenie bloga z serwisami społecznościowymi – marzenie.
Tylko zdenerwowanie i frustracja – za co ja właściwie płacę? Czy tak to ma wyglądać? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Podjęcie decyzji

Powinienem w jak najszybszym czasie swój pociąg(blog) przenieść na inne „torowisko”(usługa hostingu)  i tam kontynuować rozpoczętą podróż ku „sukcesowi”.

Jednocześnie nasuwają się pytania:

Jak tego dokonam?
Czy sam sobie poradzę?
W jaki sposób to zrobić, aby wszystkie moje dokonana zachować w całości?
Czy otrzyma pomoc od nowego dostawcy usługi hostingu?
Czy będę miał wsparcie „grup” które oferują taką pomoc?
Jak to zrobić, aby się „bardzo” nie napracować?

Ale jak już wspominałem, że podejmuję pewne wyzwania, tak też zrobiłem. Postanowiłem że usunę skutki wypadku z blogiem.  Poszperałem w necie, poczytałem  dostępne info na ten temat i zabrałem się do roboty.

Zaczęło się od wykupienia nowej usługi hostingowej na serwisie z którym już wcześniej miałem do czynienia i z którego byłem z dotychczasowej usługi zadowolony. Wykonałem kopię bazy danych, wszystkich „narzędzi” jakie miałem na blogu, posprawdzałem czy posiadam kopie wszystkich materiałów (teksty, zdjęcia) i zmieniłem DNS na nowy serwis hostingowy. Było trochę pracy z tym wszystkim, gdyż starałem się zabezpieczyć na 200%, tym bardziej że nie miałem do tej chwili doświadczenia w takiej operacji.

Jeszcze jednym powodem dla którego podjąłem się tego zadania sam, była chęć nauki w tej dziedzinie i chęć sprawdzenia swojej determinacji w takim działaniu. No i …. CDN

 

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów

___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl