Samorealizacja – wznieś się ponad swoją przeciętnośćSamorealizacja – wznieś się ponad swoją przeciętność. Spełniamy swoje marzenia, realizujemy zamierzone cele mając poczucie, że wszystko to wynika z naszych pragnień i potrzeb. Ale aby te nasze cele zrealizować, powinniśmy wznieś się na wyższy poziom naszego samorozwoju. Powinniśmy wzbić się w górę, aby z „perspektywy” wysokości, odległości, czasu, zobaczyć te wszystkie rzeczy, które chcemy dokonać.

„Samorealizacja jest najwyższą potrzebą człowieka. W akcie płynącego z głębi duszy tworzenia spełniamy funkcję człowieczeństwa. Pozostawiamy po sobie coś trwałego, dobrego, pięknego.   Iwona Majewska-Opiełka

Wszyscy chcą być lepsi, silniejsi, bogatsi. Czujemy tę radość, kiedy nasze marzenie się spełnia. Ale aby wznieś się na ten wyższy poziom, musimy doprawić sobie „skrzydła”, któremogą przyjąć różną postać.Można wejść na drabinę, można wejść na górę, można polecieć samolotem, rakietą, jednak w rozwoju osobistym musi to działanie wyjść z nas. Musimy poczuć że wyrosły nam skrzydła i mamy szansę wznieść się w górę, ponad swoją przeciętność. Jeśli poznaliśmy tajniki „latania” to będzie nam łatwiej pokonać siły grawitacji.

Jednak do tego potrzebujemy wiele siły i motywacji, które będą naszą mocą napędową. Te „skrzydła”- ta nasza moc samodoskonalenia, powinna nam pomóc oderwać się od ziemi. Na początku ten start może wyglądać niezdarnie, ale jeśli będziemy „trenować” okaże się że z każdą próbą będzie łatwiej. Do tego potrzebne nam będzie jeszcze doświadczenie w „poruszaniu” się w górze.

A będąc tam w „górze”, poczujemy radość że:

  • spełniło się nasze marzenie,
  • osiągnęliśmy swój cel,
  • możemy zobaczyć dużo więcej,
  • poczujemy się inni niż dotychczas.

Pragnienie samodoskonalenia istnieje w każdy z nas. Można powiedzieć że posiadamy w sobie te zdolności. U jednych będzie to bardzo widoczne, u innych mniej. Wielką sztuką jest dostrzec te swoje „talenty”, rozwijać je i wykorzystywać w pozytywnym słowa znaczeniu, dla siebie i dla innych ludzi. Jak to często bywa, nie wykorzystujemy tego swego dobrego potencjału i dalej tkwimy w swojej przeciętności. Nasze otoczenie zazwyczaj takie jest. Zaczynamy coś zmieniać realizując swoją samorealizację, otoczenie daje nam sygnał –co ty robisz?, po co to Tobie?, – przecież to co masz i miejsce w którym się znajdujesz jest „prawie doskonałe”. Po co to zmieniać? Jednak Ty chcesz tych zmian, więc mówisz do siebie: Ja wam pokażę, że można inaczej żyć, i realizujesz zadania jakie postawiłeś przed sobą. Nadmienię tutaj że tym „punktem zwrotnym”, od którego zaczynamy nasze samodoskonalenie, może być każde wydarzenie w naszym życiu; pojawienie się nowej osoby w naszym otoczeniu, utrata pracy, śmierć bliskiej osoby, zmiana miejsca zamieszkania lub nawet przeczytanie książki która wywarła na nas duże wrażenie.

Tych momentów do zmian może być bardzo wiele. Pytanie, tylko czy my potrafimy to dostrzec i podjąć tę właściwą decyzję – muszę to zrobić i wyrwać się z tej przeciętności. Może to wtedy nadszedł czas dla mnie, czy dla Ciebie aby pójść w kierunku swego rozwoju i doskonalenia się.

Powinniśmy rozwinąć skrzydła i wystartować w kierunku swego celu, aby osiągnąć sukces.

„Wniknij w siebie, w swoje najgłębsze pragnienia. Czego chcesz od świata? Jak chciałbyś żyć? Co mieć? Co zrobić i czego dokonać? Jak chciałbyś zostać zapamiętany? (….) Dowiedz się, czego chcesz i zaakceptuj swoje pragnienia. Odkryj wszystkie swe zdolności i talenty.”   Iwona Majewska-Opiełka

Jeśli już będziesz wiedział co chcesz dokonać – zrób to.

Wznieś się ponad swoją przeciętność w kierunku swoich pragnień i zacznij realizować swój cel. Tylko wytrwałość i ciągłe ćwiczenia pozwolą Ci na to, abyś w pełnej radości życia realizował swoje pragnienia.

Przeżyj swe życie spełniony wykorzystując swoje samodoskonalenie – samorealizację.

Ja już, a Ty czy już jesteś gotów do wzniesienia się ponad swoją przeciętność?

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl