Sponsorowanie w biznesie 2

Sponsorowanie w biznesie. Dwa najważniejsze słowa w MLM to: SPONSOROWANIE i NAUCZANIE.

„ SPONSOR ponosi odpowiedzialność za kształcenie ludzi, którzy wstępują do biznesu i za wszystko, co związane jest z tą działalnością, tj. zamawianie produktów, zbieranie informacji o klientach, zarejestrowanie w firmie MLM oraz organizację i szkolenie dystrybutorów….. .

SPONSOROWANIE jest tym, co sprawia, że cała branża Marketingu Wielopoziomowego rozwija się. Kiedy Twoja organizacja rozrasta się, Ty stajesz się powoli człowiekiem SUKCESU, biznesmenem, osobą NIEZALEŻNĄ. Jesteś SZEFEM swojego własnego PRZEDSIĘBIORSTWA !”    Don Failla

Wg Wikipedii; SPONSOR – jest to najczęściej firma lub osoba prywatna zainteresowana promowaniem siebie lub swoich produktów i ponosząca z tego tytułu określone koszty.
Przystępując do biznesu sieciowego każdy musi być polecony przez osobę, która automatycznie staje się jego sponsorem. To samo dzieje się z naszą osobą, ja polecam kogoś do biznesu i w takim przypadku, ja jestem sponsorem tej osoby. Kiedy sponsorujesz kogoś, „Angażujesz się” w to co robisz. Jeśli się tego nie podejmiesz wówczas zapisując kogoś do biznesu , robisz mu jedynie złą przysługę.

Prawdziwy sponsor pomoże Ci wprowadzić do Twojego nowego biznesu, nowe osoby i nauczy Cię z nimi pracować. Podczas prezentacji-spotkań z nowymi osobami ( Twoje zaproszone osoby) sponsor nie tylko przekazuje informacje o biznesie nowej osobie, ale tym sposobem szkoli też Ciebie – uczy Cię w jaki sposób to robić. Bez sponsora w prawdziwym tego słowa znaczeniu, Twoje szanse w rozwój biznesu do którego tyle co przestąpiłeś i osiągnięcie sukcesu niestety maleje do minimum. Chyba że posiadasz sam już taką wiedzę w tym zakresie, że sobie sam poradzisz. Kiedy sponsorujesz ludzi, spraw by traktowali oni swoje pierwsze dwa do sześciu tygodni jako MIESIĄC SZKOLENIOWY. Następny okres będzie miesiącem rozpoczynającym pracę. Wszystko to, co czytasz, czego słuchasz, spotykasz się i o czym dyskutujesz ze swoim sponsorem, korzystasz z produktów swojej firmy MLM – to wszystko obejmuje szkolenie i daje Ci dobry początek w pierwszym miesiącu. Pierwszy miesiąc szkoleniowy może trwać krócej lub dłużej i nie odpowiada on miesiącowi kalendarzowemu. Jeżeli osoba dobrze przyswoi sobie wiedzę o biznesie, sposobie pracy, możliwościach swojego rozwoju, o produktach i przy wsparciu swego sponsora, poważnie odniesie się tego rodzaju pracy, na pewno będzie miała dużo łatwiej w rozwinięciu tego biznesu.

Sponsorowanie w biznesie

Wyobraź sobie że budujesz swój biznes, w taki sam sposób jak byś budował budynek. Na początku wydaje Ci się że takie budowanie zajmie nieskończenie dużo czasu, nie wspominając o kosztach. Ale jeżeli dobrze zaplanujesz tę „budowlę” (projekt, działka, materiały, itd.),  to okazuję się że możesz to zrobić w szybszym czasie i bez zbędnych dodatkowych kosztów. Budynek zacznie wznosić się ponad ziemię i będzie nabierał wyglądu. Tak samo będzie z Twoim BIZNESEM , też okaże się, że Twoje działania przyczyniły się do wybudowania TWOJEGO BIZNESU, który przyniesie Ci korzyści w postaci gratyfikacji finansowych czy też innych przewidzianych w planach marketingowych.

Czy wiesz, na czym polega rola Twojego sponsora w pierwszych tygodniach Twojej obecności w rozwijanym biznesie? Zorganizuj spotkanie sponsora z Twoim potencjalnym dystrybutorem lub zaaranżuj trójstronną rozmowę przez telefon, skype. Powiedz przyszłemu dystrybutorowi, że sponsor wyjaśni mu wszystko w twoim imieniu i kiedy on będzie to robił, przysłuchuj się temu i sam się ucz. Dobry sponsor który będzie umiał przekazać Tobie wartościową wiedzę i nauczyć Cię, w jaki sposób Ty masz to robić że swoimi współpracownikami, gwarantuje tobie osiągnięcie sukcesu w tej branży.

A według Ciebie na czym polega sponsorowanie w biznesie?

Jak TY oceniasz rolę sponsora ?

Czy w Twoim biznesie okazał ci się pomocny ? 

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów
___________________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl