U źródeł sukcesu tkwi marzenieMarzenie o osiągnięciu sukcesu dla większości z nas jest wielkim marzeniem. Nasza wyobraźnia tworzy obrazy przyszłości: domów jakie chcemy mieć, rodzinę zgodną z naszymi pragnieniami, dochody finansowe które dadzą nam radość życia czy też miejsca gdzie chcemy spędzić swój czas.

Wyobraźnia ludzka dzieli nas jakby na dwie grupy ludzi:

  • – Pierwsza grupa to ludzie którzy „widzą” przed sobą przyszłość pełną „trudności”: skazani są zazwyczaj na marną, skromnie płatną pracę. mało radości,
    nudne i z kłopotami, nijakie i pełne trosk życie. Zazwyczaj żyjący z dnia na dzień, przekonani że „Tu i Teraz” jest pełnią ich szczęścia. Marzenie istnieje w nich tylko dla danej chwili i można je zastąpić słowem ”Chcę”.
  • – Druga grupa to ludzie których marzenia ukierunkowane są na sukces oraz na pracę, która dla nich otwiera drogę awansu, prestiżu i dużych zarobków. Życie towarzyskie traktują jako coś co dodaje ducha, pobudza i zapewnia rozrywkę. Życie rodzinne jest pełne ekscytacji, przygody i szczęścia. Oni wybrali marzenie o życiu „Dobrym i Wspaniałym”.

Każdy z nas może uczynić swoje życie „zwycięskie” lub „przegrane”. Najważniejsze abyśmy dostrzegli to „TERAZ”, a nie pod koniec swego życia.

Zależne jest to od tego, jak wykorzystamy naszą zdolność „patrzenia umysłem”:

  • co zachcemy widzieć,
  • o czym będziemy marzyć.

Można powiedzieć że nasze życie może „płynąć” w „Raju” lub w „Piekle”. Osoby żyjące w Raju, uważają że sukces, majątek i wspaniałe życie jest pochodną ich działań, i postępowania – oni nie pragną, oni działają. Natomiast osoby żyjące w Piekle, uważają że, o ich przeznaczeniu decyduje ślepy los lub też uśmiech fortuny. Oni mają tylko pragnienia. Przecież jak wiemy pragnienie jest bierne i nie stymuluje do działania, jest jałowym spędzaniem czasu, nie wspomagane myśleniem ani wysiłkiem. A marzenie, popieramy działaniem i wtedy ma przynieść określone wyniki. Jak widzisz pragnąć (chcieć) może każdy, ale osoby mające marzenie, które poczynają działania, aby je urzeczywistnić, osiągają zamierzone cele.

Swoich znajomych, swoje otoczenie możemy podzielić na dwie kategorie ludzi:

  • Wygrywających – aktywni marzyciele, ludzie dobrej woli cieszący się z sukcesów innych, są szczodrzy „Pomaganie innym zawsze się opłaca”. Oni wiedzą że poświęcenie oznacza inwestowanie w przyszłość swoją i tych których kochają.
  • Przegrywających – bierni poszukiwacze dziury w całym, pesymiści i egoiści „To nie moja działka”, szczęście i pech, to ich bratnie dusze,  oczekują czegoś za nic „ To moje prawo”.

Łatwo jest zbagatelizować czyjeś osiągnięcia sukcesu: „Miał szczęście”, „urodził się geniuszem”, „Udało mu się”. Ale sukces, majątek i szczęście to nie kwestia ślepego przypadku.

Wszystko zaczęło się od „punktu” że ktoś miał marzenie, które następnie przeobraził w rzeczywistość.

Możesz osiągnąć „WSZYSTKO”, poprzez swoje twórcze marzenie.

Wiele osób ma marzenie dotyczące osiągnięcia sukcesu w eBiznesie. Jeśli interesuje Cię jakie działania należy podjąć, zobacz Tutaj

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów

___________________

Pozdrawiam 

Stanisław Mesjasz

smesjasz.pl