Życie jest fascynujące „Naprawdę. Możesz być szczęśliwy, zaangażowany, ważny, zdrowy i bezpieczny w samym środku agresywnego, interesownego, nieobliczalnego, niechętnego Ci tłumu.  Nie jest to łatwe i nie przychodzi automatycznie, ale jest możliwe, jeżeli rozwiniesz w sobie pewne osobowe cechy, które składają się na umiejętność przewodzenia.
Masz bowiem do wyboru dwie drogi: będziesz człowiekiem lękliwym, bez wiary w siebie i bez swojej wizji życia – człowiekiem, którego krokami kierują inni lub  będziesz człowiekiem aktywnym, otwartym na to, co nowe, inspirującym innych.

A więc możesz być liderem w życiu, ponieważ liderem nikt się nie rodzi, ale liderem się zostaje.

Czy jesteś gotowy zostać liderem? Jeżeli tak, to zaczynamy.”

~Charlie „TREMENDOUS” Jones~

Czy chcesz być szczęśliwy, twórczy, zdrowy i czuć się bezpiecznie?

Żyj z entuzjazmem!

Przewodnictwo to uczenie się życia, to obowiązek i przywilej każdej osoby niezależnej od wieku, gdyż zależny jest tylko od tego, co robimy. Każdy wykonuje coś samodzielnie i jest za to odpowiedzialny. Jeśli korzystamy z „przywileju” i „obowiązku” przewodnictwa – rozwijamy się. Natomiast jeśli tego nie robimy, powiększamy zastępy życiowych malkontentów.

Najwspanialszym doświadczeniem życia jest proces uczenia się.

Kiedy osoba myśli i mówi, że w swoim życiu nauczyła się już wystarczająco dużo, to powinien to być dla niej najsmutniejszy moment jej życia. Jak wiemy, „proces” uczenia się jest NIEEEWYCZERPAAALNY. Nigdy nie przestajemy się uczyć, a poprzez to  i rozwijać. Osoby które rozumieją o czym piszę, chociaż będą stawali się starsi, ale nigdy się nie zestarzeją. Często doświadczamy, że przebywanie i uczenie się w „gronie” młodszych osób, wpływa na nas pozytywnie i sami czujemy się młodsi.

Z praktyki wiemy że nie potrzebujemy się uczyć wszystkich metod i technik życia, ale musimy poczuć się jak prawdziwy uczeń, kiedy „uczymy się życia” chcemy przewodzić w sposób dynamiczny. Przewodnictwo nie jest niczym więcej niż prawdziwym Życiem. A życie jest prawdziwym, wymagającym, czasami „surowym” nauczycielem.

Osoba która nie jest liderem  w życiu innych ludzi, nie żyje autentycznym życiem. Bez względu na to, czy zdajemy sobie sprawę z tego, że inni mogą i są naszymi przewodnikami w każdej dziedzinie życia. Życie przemija, a my mamy coraz więcej obowiązków wynikających z przewodzenia. Każdy z nas przewodzi na pewnym poziomie swoich umiejętności.

Kluczem do sukcesu we wszystkich naszych działaniach życiowych, jest ZDOLNOŚĆ pomyślnego przewodzenia innym ludziom.  

Stanisław Mesjasz buduje listę kontaktów

__________
Pozdrawiam 
Stanisław Mesjasz
smesjasz.pl